Cторінка дефектолога Литвинчук А.С.

Вчитель – дефектолог радо

зустрічає дітей,

пропонуючи їм

яскраво та естетично

виготовлені дидактичні

матеріали та посібники для

корекційно - відновлювальної

роботи.

Творчий підхід педагога до спеціально організованої навчально - корекційої діяльності дає можливість дітям в ігровій та невимушеній атмосфері опановувати знання та розширювати власний світогляд.

Пропонуємо переглянути фоторепортаж з цікавих занять.

Інтегроване  заняття для  дітей  різновікової групи з пріоритетом реалізації завдань мовленнєвої та екологічної компетентності

«К Р А С О Т И

К О Ж Н О Ї   П О Р И

В   ГОСТІ   ДО  ДІТЕЙ  ПРИЙШЛИ»

Діти, сьогодні я вам розповім цікаву казочку про красоти кожної пори року в природі. Тож, слухайте уважно.

Жив собі старий дідусь РІК і були у нього чотири доньки: ЗИМА, ВЕСНА, ЛІТО і ОСІНЬ.

Вирішив дідусь провідати своїх доньок. Зібрався, одягнувся тепленько та й вирушив до найстаршої доньки – до ЗИМИ А у Зими було три сина – Грудень, Січень та  Лютий.  Зустріла Зима батька тріскучими морозами, хугами, заметіллю. Не пошкодував дідусь, що тепленько одягнувся. А ви, діти,  любите гуляти взимку? А як одягаєтесь? Тож пропоную вам цікаву гру «Добери зимовий одяг» (Діти добирають комплект зимового одягу обраного

Кольору).

Малята, а пригадайте, яке найбажаніше та найулюбленіше свято відбулося взимку. (святкування Нового року.). Тож  пригадаємо  як ви прикрашали ялинку на свято. (дидактична гра «Прикрась ялинку».)

А дідусь розглядає все навкруги , як його донечка господарює в природі – все довкола біле, сріблясте, яскраве, гарне, наче святкове. Морозяне повітря чисте та свіже, а сніжинки які чудові,  візерунчасті, неповторні, мов казкові. Красива в мене донька Зима, хоч морозяна та крижана.Погостював дідусь у ЗИМИ та й вирішив поїхати до другої  доньки – до ВЕСНИ. Змінив  зимовий одяг на весняний та й вирушив. А у красуні ВЕСНИ теж було три  сина: Березень, Квітень, Травень

Зустріла красуня Весна батька сонечком весняним, струмочками грайливими, травичкою зелененькою, першими квітами  та щебетом птахів. Задивився дідусь на весняну красу, а ми в  цей час  зробимо звуковий аналіз слова  -ВЕСНА-.(Діти, користуючись фішками викладають задане слово та називають послідовно звуки, даючи їм характеристику) та придумаємо речення про весну. А ось моє речення  «Красуня Весна починається з маминого свята». Весна якось приємно впливає на жінок, жінка як і весна розквітає. На жіночому святі ми з вами вітали наших матусь, дарували їм вірші, пісні та дитячі посмішки. Погляньте на наших гостей, всі вони жінки і всі матусі! Тож, давайте подаруємо їм  вірш про матусю. (Дитина розповідає вірш «Матусю, дай ручки твої поцілую…»).

А дідусь, прогулюючись з красунею Весною, побачив на лісовій галявині перші квіти з-під снігу. Як вони називаються? А давайте пригадаємо які ще весняні квіти ви знаєте. (набір картинок з весняними квітами: пролісок, тюльпан, нарцис, конвалії, фіалка. Діти називають квіти, дивлячись на картинку).

Погостював дідусь у Весни, задоволений лишився красою, свіжістю та зеленню та й вирушив до іншої доньки  - до чудового, яскравого та ласкавого Літа. А літніх також три місяці:  Червень, Липень, Серпень  А влітку природа буяє різнобарв*ям, розмаїттям. Спекотно дідусю стало  – відпочити хочеться поблизу води.  Ось дідусь і вирішив побувати на морі.

Літо – радісна пора,

Любить літо дітвора.

Щоб  у морі попірнати,

На піску позасмагати.

Сподобалось відпочивати дідусю на морі, залишився задоволений. Запишався він красою своєї донечки Літа та й вирішив подорожувати далі,вирушив до останньої доньки – до Осені. У Осені також три сина. Діти, пригадайте, будь ласка, назви осінніх місяців. (відповіді дітей)

Зустріла чарівна барвиста Осінь батька розмаїттям яскравих кольорів, шелестом  листя, проливними дощами та щедрими урожаями овочів, фруктів та грибів. Давайте і ми з вами зберемо урожай фруктів та овочів (дидактичні ігри «Збери фрукти у кошик», «Кожному овочу свій колір»).

Нагостювався дідусь у своїх доньок та й повернувся додому. Призадумався дідусь, яка ж донька найкраща, найчарівніша, наймиліша?Та з гордістю сам собі і відповів, що кожна донька його по-своєму прекрасна.

Дякую за увагу!