Сторінка фізінструктора

Пріоритетним напрямком освітньо – виховної роботи в дошкільному
закладі є організація фізкультурно – оздоровчої роботи, що органічно пов'язана з активною руховою діяльністю дітей.  Метою  забезпечення успішного  фізичного розвитку є :  подолання гіподинамії;
- формування рухових умінь та навичок;
- розвиток фізичних якостей;
 - формування інтересу до різних видів рухової діяльності.
Загальновідомо, що  рухова активність – природна біологічна потреба людини.
                       Від того, наскільки ця потреба задоволена, залежить подальший структурний розвиток організму. В загальній системі всебічного та  гармонічного розвитку  людини фізичне виховання дитини дошкільного віку займає особливе місце. Саме в дошкільному дитинстві закладаються основи міцного здоров`я, достатньої фізичної активності, підвищеної працездатності.
                    Однією з форм реалізації принципів оздоровчої спрямованості освітнього процесу є ранкова гімнастика, що включає застосування варіативних ефективних профілактичних та фізкультурно – оздоровчих технологій в освітньо – виховному процесі.
                  Структура ранкової гімнастики спеціального дошкільного закладу  будується на основі урахування можливостей, діагнозів та потреб дітей. Особлива увага приділяється вправам на корекцію правильної постави дитини та профілактику плоскостопості.

Загалом, ранкова гімнастика дарує дошкільнятам заряд бадьорості, підвищеної емоційності, сприяє актуалізаії знань дітей, їхніх умінь та навичок, особистісних досягнень у сфері рухового досвіду, сприяє залученню їх до виконання рухових завдань на прогулянці, під час занять з фізичного виховання та інших режимних моментів впродовж дня.