Робота з батьками.

Потребами  сьогодення продиктовано неохідність тісніше інтегрувати родинне й суспільне дошкільне виховання, зберегти пріоритет родинного виховання, активніше залучати родини до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. Педагогічний колектив сприяє формуванню тісного взаємозв’язку дошкільного виховання із сім’єю, вивченню особливостей морально-психологічного, соціального, культурного і духовного розвитку сім’ї з метою здійснення диференційованого підходу до кожного вихованця. При виборі форм роботи закладу з родинами вихованців враховуються життєва компетенція, соціальний та освітній рівень батьків, батьківський досвід, віковий склад і повнота родин. Батьки не є експертами чи спостерігачами роботи закладу, а є нашими рівноправними партнерами. Проведені заходи позитивно сприймаються батьківською громадою, стосунки ґрунтуються на засадах відвертості, взаєморозуміння. Протягом року проведена результативна робота і в напрямку зміцнення матеріальної бази закладу, завдяки цьому групові кімнати, приміщення та обладнання дошкільного закладу відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Доцільно, з урахуванням віку дітей, використовується розвивально-предметне ігрове середовище, відзначається естетика його оформлення. Значний вклад у розвиток дошкільного закладу внесено батьківським комітетом, робота якого була в цілому стабільною та плідною: батьки допомогли в ремонтних роботах, зокрема відремонтовано масажний  кабінет, фізіокабінет, придбано меблі  для харчоблоку .

Аналіз проведеного  опитування серед батьків дітей, які відвідують дошкільний заклад показав, що батьки задоволені роботою дошкільного закладу щодо гармонійного розвитку дитини, вихованням відповідних навичок і умінь з різних видів діяльності, передбачених програмою для дошкільного закладу.

З метою розвитку позитивної динаміки іміджу дошкільного закладу в подальшому планується  вивчення точку зору родини з питань  ефективності  праці педагогічних, медичних працівників закладу, спільні розваги та свята, постійне інформування батьків про результати освітнього процесу

Перспективними напрямками по роботі з батьками на наступний період є:- підвищення психолого-педагогічної культури батьків, урахування вікових  особливостей сімей , усебічне вивчення багатоаспектної специфіки кожної сім’ї ;

- робота консультативних пунктів за участю всіх спеціалістів та  адміністрації закладу;

- активізацію  роботи з батьківською громадськістю  через сайт дошкільного закладу.

Спільні цілі – фундамент партнерських відносин.

Співпраця педагогів і родини – важлива умова гармонійного розвитку малюка, а головне – його щасливого, насиченого і цікавого дитинства. Тому кожен педагог перебуває в постійному пошуку ефективних форм активного залучення батьків до освітнього процесу.

Педагоги дошкільного закладу систематично, творчо, підходять до щомісячного планування  роботи з батьками вихованців. Важливого значення в роботі з батьками надають  консультаціям, розуміючи, що ця  форма спілкування , дозволяє успішно здійснювати диференційний підхід до кожної родини. Консультації проводяться колективно і індивідуально впродовж всього року.

Індивідуальні консультації різноманітні за тематикою,  які надають конкретну допомогу у всебічному розвитку дитини.

Залучення сім'ї до життя дитсадка, включає інформування батьків  через батьківський куточок, проведення батьківських всеобучів, круглих столів з використанням  різних методів і прийомів, реальних можливостей кожної родини. Такі форми педагогічної роботи  сприятимуть  накопиченню досвіду батьками як  виховувати  своїх дітей.

Навчаючи батьків оцінювати свої дії з позиції дитини, націлити їх на усвідомлення себе не лише відповідальними за дитину, а й «відповідальним перед дитиною».