Самоосвітня діяльність

Працюючи протягом багатьох років з дітьми, що мають психофізичні вади, намагаюся використовувати різноманітні форми роботи, методи і прийоми для виконання психокорекційних завдань у ході відновлювального процесу.

Комплексне використання різних методів і прийомів дозволяє досягти певного прогресу, як у загальному розвитку дітей з інтелектуальними порушеннями, так і у відновленні втрачених функцій нервової системи.

Так, одним з пріоритетних напрямків у роботі є  допомога дітям з аутичними проявами розвитку: надання їм необхідної педагогічної допомоги, яка полягає у створенні емоційного та психологічного комфорту, вихованні, почуття впевненості та захищенності, а згодом поступовому обережному введенні нових навичок, форм поведінки.

АУТИЗМ  називають хворобою 21 сторіччя.

Аутизм - особливість психічного розвитку людини.

Назва хвороби походить від грецького слова аutos - сам. Тобто дитина -  аутист перебуває ніби сам у собі, він відгороджений від навколишнього світу стіною, відірваний від реальності і не може адекватно на неї реагувати.

Як навчати дітей з аутизмом
Поради батькам

Діти з аутизмом настільки ж здатні до навчання, як і діти, що не страждають цим захворюванням. Просто їм потрібно знайти стратегію належного вбирання інформації.

Спостерігайте за тим, до яких предметів тяжіє дитина. Їй необхідно ходити  для того, щоб перелічити алфавіт? Утримання ковдри в руках допомагає дитині читати вголос? Малюкові весь час необхідно все перераховувати, додавати, віднімати, кількість навколішніх предметів співставляти з цифрами..... Щоб це не було, дозвольте дитині вчитися по своїй структурі.

У багатьох дітей, які страждають аутизмом, виникають складнощі зі здатністю налаштовуватися на емоції, мотивацію та інші соціальні сигнали.

Читайте історії, щоб показати правильну поведінку в різних ситуаціях. Наприклад, прочитайте історію про дитину, яка сумує, і покажіть похмурий погляд або сльози як приклад смутку, щоб допомогти дитині - аутику навчитися розуміти емоції. Дитина може вчитися шляхом запам'ятовування.

Багато дітей фіксують свою увагу на певних предметах і це можна вигідно використати у навчанні.

Наприклад, якщо дитина фіксує увагу на машинках, використовуйте їх при закріпленні кольорів, при навчанню лічбі, тощо.

Не використовуйте довгі словесні команди. Це може призвести до непорозуміння, так як у дітей з аутизмом часто є проблеми з розумінням послідовностей.

Якщо дитина вміє читати, запишіть інструкції.
 Давайте інструкції невеликими кроками.

ПОРАДИ

Не кричіть на дитину. У дітей - аутистів чутливі вуха. Крики тільки нашкодять. Наприклад, те, що для вас буде пошепки, для дитини з аутизмом буде звучати як звичайна розмова.

Намагайтеся використовувати цікаві і творчі способи навчання дитини. Так буде краще, бо діти - аутисти більше реагують на такі способи.

Використовуйте дошки з вибором зображень, щоб у дитини був спосіб висловлювати свої бажання, якщо вона не любить розмовляти.

Не повторюйте ім'я дитини - аутиста знову і знову, знову і знову, якщо вона не відповідає. Дитина може не розуміти, що ви їй говорите.

Завжди консультуйтеся з лікарем дитини.