Сторінка старшої медичної сестри

КАТЕГОРІЯ "ВИЩА"

СТАЖ РОБОТИ - 42 РІК

У ЗАКЛАДІ - 21 РОКІВ

Щодо проведення заходів імунізації.

•    В Україні вже третій рік поспіль продовжується епідеміологічний підйом захворюваності на кір.
  •    Значно ускладнилась ситуація із захворюванням на дифтерію.
  •    Головною причиною ускладненого та затяжного епідеміологічного процесу – низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого, а також дорослого населення.
  •    Ризик виникнення спалаху дифтерії, як серед дітей так і серед дорослих , залишається високим.
  •    На виконання статті №15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», листа Міністерства освіти і науки України від 08.09.2017 № 05-2/24166/1/11-9057 доводимо до відома батьків інформацію щодо термінового щеплення проти кору та дифтерії :
  • - заборонено відвідування закладу освіти дітьми, які не мають щеплення проти         кору;
  • - заборонено приймати в заклади дітей з ознаками інфекційних захворювань,
  •  в  т.ч. з підозрою на кір та дифтерію.
  •                                       Поради батькам:
  • - дотримуйтесь вдома санітарно-гігієнічних вимог до мікроклімату, режиму провітрювання приміщень, вологого прибирання, дезінфекції;
  •  -спрямовувати  всі заходи на попередження вакцинокерованих  хвороб;
  •        НАГОЛОШУЄМО НА ВАЖЛИВОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ  ЯК ЄДИНОГО ЕФЕКТИВНОГО ЗАСОБУ ПРОФІЛАКТИКИ.

Батьки! Не відмовляйтесь від щеплення вашої дитини, проводьте їх у визначений термін.

Бажаю, щоб Ваша дитина  була завжди здорова, життєрадісна та мала щасливе дитинство!

Семінар - практикум "Школа кулінарної майстерності" для медичних сестер та працівників харчоблоку.

Профілактика грипу та застуди у дорослих та дітей

МІФ ПЕРШИЙ. МАРЛЕВА МАСКА ЗАХИЩАЄ ВІД ВІРУСІВ.

Марлева маска - далеко не найкраща профілактика грипу та всіх інших захворювань вірусом. Ефективніше буде перед виходом з дому змастити носову порожнину противірусної маззю. При взаємодії з активною речовиною такої мазі віруси гинуть.

МІФ ДРУГИЙ. ЯКЩО ОДЯГАТИСЯ ТЕПЛО, ТО НЕ ЗАХВОРІЄШ

Теплий одяг - хороша профілактика простудних захворювань у дітей і дорослих. Але, наголошуємо, простудних! Від ГРВІ не врятують жодні хутра.

Профілактика грипу та ГРВІ повинна бути заснована на підвищенні і підтримці імунітету.

МІФ ТРЕТІЙ. КРАЩА ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ І ПРОСТУДИ - СТИМУЛЯТОРИ ІМУНІТЕТУ

Головними захисними бар'єрами служать слизові дихальних шляхів і слина. Щоб ефективно затримувати віруси, вони повинні перебувати у вологому стані. Тоді і стимулятори імунітету знадобляться: вони підвищують концентрацію захисних речовин в порожнинах носа і рота. Але як тільки в носі або горлі стає сухо, захисні речовини перестають діяти, а значить, їх кількість втрачає значення. Імуностимулюючі засоби в цьому випадку марні.

З усього цього випливає проста порада з профілактики захворювань на вірус: не давайте слизовим висихати. Пийте побільше води, при збиранні намагайтеся не використовувати хлорвмісну побутову хімію, а ще зволожуйте повітря спеціальними приладами або підручними засобами.

МІФ ЧЕТВЕРТИЙ. ЩЕПЛЕННЯ ВіД ГРИПУ МАРНЕ

Робити щеплення потрібно не пізніше листопада: організму потрібно 7-15 днів для вироблення імунітету.

Лікарі стверджують, що навіть годуючим матерям варто включити щеплення в план заходів щодо профілактики грипу. Але багато батьків бояться щеплень і вважають за краще обходитися народними засобами дитячої профілактики грипу, даючи малюкам часник, цибулю, мед, ягоди і лимон. Якщо Вам теж більше до душі цей варіант, пам'ятайте, що поїдання всього вищепереліченого має бути не разовою акцією, а регулярної мірою.

МІФ П'ЯТИЙ. ЗАЛИШИМОСЯ ДОМА І НЕ ЗАХВОРІЄМО

Багато батьків в якості профілактики грипу та застуди у дітей не тільки перестають водити їх в садок і на гуртки, але і скорочують час прогулянок.

Ваша власна квартира набагато небезпечніше, ніж вулиця. Дитина не заразиться на прогулянці, якщо тільки не буде обійматися з хворим. Зате хворі батьки майже напевно заразять дитини. А Ви швидше підхопите заразу в тісному офісі, ніж на льодовій ковзанці.

Концентрація вірусів в приміщенні набагато вище, ніж на вулиці. Провітрювання - випробуваний часом захід з профілактики грипу та ГРВІ. «Хворе» повітря потрібно безперервно витісняти свіжим, здоровим.

ПАМ'ЯТКА З ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ І ГРВІ У ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

• Використовуйте противірусні мазі для носа.
  • Одягайтеся тепло і не забувайте про зміцнення і підтримці імунітету.
  • Не давайте слизовим пересихати! Пийте побільше води і зволожуйте повітря.
  • Зробіть щеплення або регулярно користуйтеся народними засобами профілактики простудних захворювань і грипу. А можете використовувати обидва способи.
  • Обов'язково провітрюйте приміщення! Брізер дозволяє робити це при закритих вікнах.
  • Для максимального захисту використовуйте очисник-знезаражувачі повітря.

Зважаючи на неблагополучний епідемічний стан з кору.  У місті існує реальна загроза розповсюдження цієї інфекції в організованих колективах.

Серед батьків проводиться санітарно – просвітницька робота з питань профілактики інфекційного захворювання шляхом проведення щеплень дітям.

Щеплення найбільш ефективний метод запобігання захворюванню кором та виникненню тяжких ускладнень.