Сторінка дієт сестри

Шановні батьки!

Продовжуючи рубрику "Топ 10 найулюбленіших страв дітей" приділимо увагу страві  яка малюками нашого дитячого садка з'їдається без залишку. Страва  є зовсім нескладною  у  приготуванні, і разом з тим володіє чудовими смаковими якостями та поживними властивостями. Отже, шановні  батьки, це - овочеве рагу. Калорійність цієї страви цікавить багатьох, і це не випадково. Овочі - незамінна частина будь-якої дієти, спрямованої на зниження маси тіла. Та й про користь їх для нашого здоров'я не слід забувати.
Овочеве рагу, може використовуватися в якості самостійного блюда, а також як відмінний гарнір. Але краще буде віддавати перевагу першому варіанту, особливо якщо Ви дотримуєтеся дієти. Від цього користь овочевого рагу буде більшою.
У приготуванні овочевого рагу можуть використовуватися практично будь-які овочі.
Однак найбільш поширений набір їх включає в себе картопля, морква, цвітна капуста, помідори, перець і зелений горошок.
Дієтичні властивості:
Овочі є багатим джерелом корисних речовин, завдяки якому в наш організм надходять такі необхідні для його успішного функціонування мінерали, як залізо, калій, магній, фосфор і так далі. Крім того, в овочах присутній широкий спектр вітамінів, органічні кислоти і харчові волокна.
Однак і це ще не все, чим може бути корисно овочеве рагу. Калорійність овочів, як відомо, зовсім невелика, тому блюдо  буде ідеальним варіантом лікувального харчування для тих, хто бажає позбавитися від зайвих кілограмів. Є ще одна важлива особливість, яка обумовлює користь овочів, крім їх багатого вітамінного і мінерального складу. Так, наприклад, в кабачках, помідорах і капусті міститься дуже мало вуглеводів, тому вони рекомендовані до вживання людям, що страждають на діабет.
Розглянемо тепер, яку ж поживну цінність має овочеве рагу. Калорійність його визначається багатьма продуктами, що входять до його складу.

Для зручності ми візьмемо такі продукти:

баклажан - 53,75 ккал на 100 гр. продукту;

перець - 36,25 ккал; кабачок - 117 ккал;

капуста - 183,4 ккал;

морква - 56,54 ккал;

ріпчаста цибуля - 15,64 ккал;

стручкова квасоля - 32 ккал;

томати - 41,31 ккал;

олія соняшникова - 270 ккал;

соєвий бефстрог. - 75,21 ккал на 100 гр.

В результаті нескладного підрахунку ми отримуємо 881 ккал. в 2450 грамах такого блюда, як овочеве рагу.
Ну, а яку ж, конкретно, має овочеве рагу калорійність?
Калорійність овочевого рагу становить всього лише 24 ккал на 100 гр. продукту.
Отже, можна зробити висновок, що без овочів не обійдеться жодна дієта.

Чи можна приготувати цю страву в домашніх умовах? Звичайно можна! Ось один з рецептів:

Овочеве рагу:
продукти:
• Картопля - 1 кг.
• Морква - 1шт.
• Лук - 2 шт.
• Баклажани сині - 1шт.
• Перець болгарський - 2 шт.
• Сік томатний
• Олія соняшникова
• Часник - 2-3 зубчики
• Сіль і прянощі - за смаком
Картоплю нарізають кубиками і злегка обсмажують на сильному вогні. Кладуть в казанок. Цибулю  ріжуть півкільцями. Моркву подрібнюють на крупній тертці. Цибулю  разом з морквою обсмажують в глибокій сковороді - до золотистого кольору. Вливають стакан томатного соку і тушкують ще хвилин 10. Заливають картоплю в казанку (щоб картопля була покритою. Можна додати трошки кип'яченої води). Все доводять до кипіння, гасять хвилин 20.
Баклажани ріжуть кубиками і трохи солять. Дають гіркоті стекти. Хвилин 10 - 15 тоді злегка обсмажують на сковороді. З'єднують з картоплею. Гасять на повільному вогні приблизно хвилин 15. Перець ріжуть часточками і змішують з рагу хвилин за 7 до закінчення. Разом з перцем можете покласти трохи дрібно нарубаного часнику і спецій. Можна додати і зелені. І все! Таке блюдо буде не тільки корисним, а ще й дуже смачним, а головне - діти будуть раді такому  делікатесу.

Їжте на здоров'я!

Правильна організація харчування дітей 2-7 років забезпечує нормальний ріст і розвиток дитячого організму, формує м’язи, кістки і мозок до різкого зростання розумових та фізичних навантажень.

Як же забезпечити організм малюка «будівельним» матеріалом? На допомогу приходить користь сиру в дитячому харчуванні, користь сиру важко переоцінити. Це чудовий кисломолочний продукт, він багатий солями кальцію фосфору, калію, натрію, вітамінами В12 і В2 фолієвою кислотою,  в ньому присутні в значній кількості вітаміни В6 і РР. Але це ще не все, користь сиру визначається вмістом в ньому великої кількості білка, такого як альбумін, який легко засвоюється зростаючим організмом. Білок, який міститься в сирі, легко розщеплюється на амінокислоти, які в свою чергу створюють молекули нових білків. Серед цих життєво важливих амінокислот в сирі в достатній кількості міститься метіонін та триптофан, незамінні «цеглинки» для будівництва нервової системи, органів травлення. Кальцій і фосфор – це основні складові кісткової тканини  і зубів, отримання достатньої їх кількості в дитинстві позначається протягом усього життя.

Яка мама-кулінар відмовиться пригостити свою крихітку стравою з молочного продукту? Наш колектив кухарів пропонує Вам рецепт смачної сирної запіканки з морквою. Це дійсно смачно!

Дитячі спогади, як правило, найяскравіші, можливо тому дуже багато хто з теплотою згадує смак сирної запіканки «як в дитячому садочку», тож пропонуємо готувати разом. Для цього необхідно:

Сир – 1 кг

Крупа манна – 150 гр.

Цукор 200 гр.

Яйця - 3 шт.

Масло вершкове – 60 гр.

Сіль – 10 гр.

Сметана – 60 гр.

Молоко – 300 гр.

Морква – 350 гр.

Цукор ванільний – 20 гр.

Сухарі (паніровочні) без домішок – 50 гр.

Моркву помити, пошаткувати, протушити з молоком та маслом протягом 20 хвилин. Потім перемішати з протертим через сито сиром, яйцями, цукром, попередньо замоченою манною крупою. Добре вимісити, додати ванільний цукор і викласти на змащене маслом і посипане сухарями деко (противень). Випікати протягом 20 хвилин при температурі 220 ° . Охолоджену запіканку нарізати в деко (противень). Перед подачею полити сметанним або молочним соусом.

В нашому закладі започаткована рубрика «ТОП 10 найулюбленіших страв малюків».